Collecting Gifts from Paris: Visiting Yves Rocher

21.1.16

Well, hello, hello! If one of my latest posts, Calling out Bloggers in Paris!, caught your eye, you'll know that I was in Paris last weekend! Being in Paris had always been a dream of mine and I'm very happy to say that finally my dream came true! 
While I was there, of course I visited my favorite shop, Yves Rocher. The first reason why it's my favorite one is that its products consist of organic ingredients and they are totally cruelty-free. Secondly, it's a french company. I've been talking about this brand for a long time, you can find many posts on the blog, under the category of Beauty.
Not only me but my family also adores Yves Rocher. Considering I have two sisters. we always go for shopping all together, my mom, my sisters and me. For sure, we have different preferences over brands but the only shop we cannot give up is Yves Rocher. That's why I decided to buy a gift for each; besides, there was 50% discount! In total, including products I bought for myself, I paid just 50 euros. I remember, once, when my mom and I were shopping in one of its stores and ended up with more than hundred euros bill!
Yeniden merhabalar herkese! Son yayınladığım yazılardan biri, Calling out Bloggers in Paris!, dikkatinizi çekmeyi başarabilmişse, geçen haftasonu Paris'te olduğumu biliyorsunuzdur! Paris'te olmak her zaman hayallerimden biriydi ve sonunda hayalimin gerçekleştiğini söylemekten ötürü çok mutluyum! 
Hazır oradayken, favori dükkanım, Yves Rocher' yi es geçmedim tabii ki. Yves Rocher'nin favori markalarımdan biri olmasındaki ilk sebep, ürünlerinin organik bazlı ve hayvanlar üzerinde denenmiyor olması (cruelty-free). İkinci sebep ise, fransız şirketi olması. Bu marka hakkında çok uzun zamandan beri bahsediyorum, blogta Beauty|Güzellik kategorisi altında birçok yazı bulabilirsiniz.
Sadece ben değil, ailem de Yves Rocher' ye bayılıyor. İki ablam olduğunu düşünürsek, annem, ablamlar ve ben, her zaman hep birlikte gidiyoruz alışverişe. Tabii ki, tercih ettiğimiz markalar farklı ancak vazgeçemediğimiz tek marka Yves Rocher. Ben de bu yüzden, her birine birer hediye almaya karar verdim; bunun yanısıra, %50 indirimin de etkisi oldu tabii! Benim aldığım ürünleri de hesaba katarsak, toplamda sadece 50 euro yani yaklaşık 150 lira ödedim. Bir keresinde hatırlıyorum, annemle Yves Rocher'nin dükkanlarından birinde yaptığımız alışveriş, 300 liradan fazlaya mal olmuştu!

1. Riche Crème, Regenerating Balm Intense Nutrition


The first product I bought is this Riche Crème, which helps the regeneration of skin and smoothing wrinkles on face and neck. Even though I consider this gift for my mom, I believe she hates us when we buy such stuff, like telling her "you're getting old, lady, take it and use it!", hahaha. That is why when I give them their gifts, I'm not gonna say, "here it is mom, this is for you." Instead, I'll let them choose. Hope everything will be ok, hahaha!
Aldığım ilk ürün, Riche Crème, sanırım Türkiye'de henüz yok, internet sitesinde bulamadım. Bu yaşlanma karşıtı krem, cilt yenileyici ve yüz ve boyun çevresindeki kırışıklıkları giderici özelliğe sahip. Bu hediyeyi daha çok annemi düşünerek almış olsam da, sanırım ona böyle hediyeler aldığımızda, sanki "yaşlanıyorsun işte, kullan bunu!" dermiş gibi oluyoruz ve o da bizden nefret ediyormuş gibi, hahaha. İşte bu yüzden, hediyeleri dağıtırken, "al annecim, bu da senin için" demeyeceğim. Onun yerine, herkesin hediyesini kendisinin seçmesine izin vereceğim. Umarım herşey yolunda gider, hahaha!

2. Nail Tapes and Box Nail Art


I bought Nail Tapes definitely for my sister who is crazy about nail art. She has more than a hundred of nail polishes and she pays strict attention to her nails. I prefer keeping my nails as simple as possible and most of the time, I forget even cleaning the nail polish off. Yes, I know, they look kind of bad when I do that. 
The second thing I saw in the shop was this Box Nail Art. I took a picture of it but it didn't turn out so good so I decided not to put it here. In details, it involves one brush, one top coat and one tube of glitter. I think that is pretty cool set, especially for beginners because it comes with a brush so that you can have gorgeous nails easily! 
Tırnak Bantlarını kesinlikle ablam için aldım, ki kendisi bir tırnak süsleme delisi. Yüzden fazla ojesi var ve tırnaklarına fazlasıyla özen gösteriyor. Ben tırnaklarımı mümkün olduğunca sade tutmayı tercih ediyorum, çoğu zaman sürdüğüm ojeleri çıkarmayı bile unutuyorum. Evet, biliyorum, böyle zamanlarda tırnaklarım biraz kötü görünüyor. 
Mağazada rastladığım ikinci ürün bu Box Nail Art. Aslında fotoğrafını çektim ama pek başarılı olmayınca buraya koymamaya karar verdim. Bu arada, ne tırnak bantlarını ne de bu ürünü Yves Rocher'nin Türkiye sitesinde bulabilmiş değilim. Neyse, detay vermek gerekirse, bu kutu içerisinde bir adet fırça, bir adet parlatıcı oje ve bir ufak şişe sim barındırıyor. Bence, çok hoş bir set, özellikle yeni başlayanlar için çünkü içinde fırçasıyla birlikte geliyor böylece kolaylıkla muhteşem tırnaklara sahip olabiliyorsunuz!

3. Eye Palette


I bought this Eye Palette without thinking anyone specifically, I just found its shades pretty nice. Having green eyes is both luck and misfortune at the same time because; ok, if you have colored eyes, they definitely give you a beautiful look. On the other hand, you have to learn how to apply different shades, otherwise you will look like a clown. I always admire people who buy those gorgeous huge palettes with hundreds of shades but when it comes to me, I have no choice other than wearing warm, earth colors, usually black and dark brown. I have one palette from The Balm with 9 shades within, Meet Matte Nude Eyeshadow, and there are still untouched shades.
Bu Far Paletini özellikle birini düşünerek almadım, sadece tonları çok hoşuma gitti. Ayrıca, Türkiye'de de satılıyor, verdiğim linkten ulaşabilirsiniz. Yeşil gözlere sahip olmak hem şans hem de talihsizlik çünkü; tamam, eğer renkli gözleriniz varsa bu size kesinlikle güzel bir görünüm kazandırıyor. Diğer yandan, farklı tonları nasıl uygulayacağınızı öğrenmeniz lazım yoksa kesinlikle bir palyaçoya benzersiniz. Her zaman, şu göz kamaştırıcı, kocaman paletleri alan insanlara özenmişimdir fakat konu bana gelince, sıcak, toprak tonları, genelde siyah ve koyu kahve sürmek dışında pek de bir şansım yok. The Balm'dan aldığım içinde 9 tane ton barındıran bir paletim var, Meet Matte Nude Eyeshadow, ve içinde hala hiç dokunulmamış tonlar var.
Hope you enjoyed the post. The photos from my Paris trip are coming soon, you can reach the posts under Travel category! Till then,
KEEP FOLLOWING!
Umarım yazıyı beğenmişsinizdir. Paris gezime dair fotoğrafları çok yakında blogta paylaşıyor olacağım, Travel|Seyahat kategorisi altında yazılara ulaşabilirsiniz. O zamana dek,
TAKİPTE KALIN!


Post a Comment

Latest Instagrams

© On My Own Way. Design by Fearne.