Madrid Stories: A Greenland Stuck in Rush

9.1.16 Jardines del Campo del Moro

As I mentioned you in one of my latest post (Blogging Business), recently I had a chance to travel around Spain and my first destination was Madrid. I arrived there very late at night and I already came across with people singing in subway which put me a smile on my face after travelling with Ryanair for the first time, haha!
I used CS (couchsurfing) during my two days stay in Madrid. My host was an American guy moved to Madrid from Bali three months ago, even though it seemed a cool guy at first and I still appreciate his kindness for showing me around, it turned out that he wanted to have something more intimate with me, you know what I mean. Furthermore, since I didn't live up to his expectations, he wrote me a negative reference on couchsurfing. Those people...
Beside this bad part of the story, our visit this beautiful park in the middle of Madrid, Jardines del Campo del Moro, was amazing. If you check my other Travel Posts, you'll see that I prefer visiting parks, seasides, all places in touch with  nature, rather than old historical places. 
Son paylaştığım yazılarımdan birinde sizlere bahsetmiştim (Blogging Business|Türkçesi yazıda mevcut), geçenlerde İspanya'yı gezme fırsatı yakaladım ve ilk durağım Madrid oldu. Gece geç saatlerde vardığım şehrin metrosunda bir grup şarkı söyleyen insanla karşılaştım. Ryanair'la yaptığım ilk yolculuğum sonrasında yüzümü güldürmeyi başardıklarını söyleyebilirim, haha :)
Madrid'de geçirdiğim iki günlük sürede, CS (couchsurfing) kullandım. Bilmeyenler için özet geçelim: Türkiye'de yaygın olmayan bu uygulamada, başka yerlerden şehrinizi ziyarete gelen insanları ücretsiz olarak bir iki günlüğüne evinizde konuk ediyorsunuz ve isterseniz etrafı gösterip, farklı kültürlerle kaynaşma şansı yakalayabiliyorsunuz. Evinde kaldığım Amerikan arkadaş, Bali'den Madrid'e 3 ay önce taşınmış. Başlarda iyi biri gibi gözükse de, ve hala bana etrafı gösterdiği için minnetarım, olayın devamında, benimle daha yakın bir ilişki kurmak istediğini söyledi, yakın derken ne demek istediğimi anlamışsınızdır. Bir de üstüne üstlük, bu ilgisine karşılık vermediğim için, couchsurfing sitesinde bana negatif bir referans yazdı. Yani bazı insanlar...
Hikayenin bu kötü kısmını bir kenara bırakırsak, Madrid'in ortasında bulunan bu güzelim parka, Jardines del Campo del Moro, yaptığımız gezi harikaydı. "Travel" adı altında paylaştığım diğer yazılarıma da bir göz atarsanız, eski tarihi binalardan çok, parklar, deniz kenarı gibi doğayla iç içe olan yerleri tercih ettiğimi anlayabilirsiniz.
This park is also pretty nice and appropriate to ride bicycle around and if you want, you can enjoy the view by riding all through the riverside.
Park bisiklet sürmek için de güzel ve uygun bir alan ve eğer isterseniz, nehir kenarı boyunca bisikletinizi sürerek manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz.
The park has also facility to rent a boat and enjoy the river.
Parkta sandal kiralamak ve nehrin tadını çıkarabilmeniz için de bir tesis bulunuyor.

During my stay in Madrid, I've watched all people in their daily routine and how they are in rush due to this big capital life. I believe if you find a chance to go to Madrid someday, you should definitely visit this park and enjoy the sound of nature. 
Keep following for the rest of story!
Madrid'de geçirdiğim bu süre boyunca, tüm insanları kendi günlük yaşamlarında izledim ve bu başkent hayatı içinde nasıl telaşla koşturduklarını gördüm. Eğer bir gün Madrid'e yolunuz düşerse, bu parkı ziyaret edip doğanın sesini dinlemeniz gerektiğine inanıyorum. 
Hikayenin geri kalan kısmı için takipte kalın!

Follow

Post a Comment

Latest Instagrams

© On My Own Way. Design by Fearne.